• Advertisement

Работа за мед.сестри?

Форумът, който касае всеки!

Работа за мед.сестри?

Мнениеот nikeja » 20 Септември 2009, 14:01:33

искам да се попитам има ли мед.сестри в германия?МОЛЯ ВИ искам само информация за условията на работа.

ред: vel...
nikeja
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Re: мед.сестри

Мнениеот Peperuda-72 » 20 Септември 2009, 20:37:46

Да има, какво те интересува?
Аватар
Peperuda-72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот nikeja » 21 Септември 2009, 09:45:42

здравей,от кога работиш и в какво отделение?
nikeja
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gerryp » 21 Септември 2009, 09:52:47

Здравейте, и аз искам да попитам за медицинските сестри...за изваждане на признание немско, необходимо ли е да си работил в немска болница, или здравно заведение? Аз се интересувам най-вече за баден-вюртемберг..
Аватар
gerryp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tweetys » 25 Септември 2009, 22:38:32

Здравейте! Аз работя в Баден Вюртемберг и за да ми издадат разрешително за работа като мед.сестра, ми искаха освен дипломата и едно удостоверение за професионална квалификация. Тук са условията за издаването му:
http://www.nursing-bg.com/sert.html
tweetys
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gerryp » 26 Септември 2009, 15:35:15

здравей, благодаря ти за информацията. Ти в болница, дом или някакво друго заведение работиш?
Аватар
gerryp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tweetys » 28 Септември 2009, 17:42:19

Работя в частна клиника.
tweetys
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nikeja » 28 Септември 2009, 18:22:42

здравей,не искам да прекалявам с въпросите ми към теб,но ще съм ти благодарна за малко информация.
От кога работиш в тази клиника,как те взеха там?
Добри ли са условията и заплащането?
Мога ли да замина от БГ легално например чрез бюрата по труда с договор и т,н. и след изтичане на договора сама да си потърся друга работа?
nikeja
Нов потребител
Нов потребител

Re: Работа за мед.сестри?

Мнениеот tweetys » 28 Септември 2009, 22:06:29

:) Аз съм тук от 4 месеца, заминах чрез позната. Инъче можеш да заминеш чрез фирма. Разрешителните за работа са за максимум 1г. и само за съответното работно място. След това може да получиш безсрочно и вече може да си търсиш работа , където поискаш. Условията за мен са ок, заплатата е 1900е бруто, а нето между 1300 и 1500е, не знам точно, зависи от данъчната класа,но това е друга тема. Отделно плащам за квартира и сметки. Но аз съм с мъжа си и не е проблем. Не знам дали фирмите предлагат оферти, към които влиза и квартира, не съм запозната. Трябва да обиколиш и да разпиташ. Зависи и каква точно работа си търсиш. Надявам се, че съм била полезна.
tweetys
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gerryp » 29 Септември 2009, 09:54:46

Клиника значи ли болница, т.е. има ли отделения? Интересувам се, защото искам да разбера има ли шанс да намериш работа в отделение и освен това дали са такива средните заплати за сестри в болници в БаденВюртемберг?

Питам, защото сестра ми мисли да прави анеркенунг и да търси работа по Де, но изобщо не съм наясно тук със заплатите в тези области.. ако това са заплатите за работа на 100%....според това, което на мен ми трябва за живот тук, за да издържам 4 членно семейство...ми се струва малко нисичка...а тя реално ще трябва също да издържа 4 членно семейство само с нейната заплата първоначално :scratch:
Така че, ако можеш да ме ориентираш ще съм много благодарна [-o< , особено за този район, защото и аз съм тук и мислим и тя да прави признанието си тук....
Аватар
gerryp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 29 Септември 2009, 12:47:06

gerryp написа:Клиника значи ли болница, т.е. има ли отделения? Интересувам се, защото искам да разбера има ли шанс да намериш работа в отделение и освен това дали са такива средните заплати за сестри в болници в БаденВюртемберг?

Питам, защото сестра ми мисли да прави анеркенунг и да търси работа по Де, но изобщо не съм наясно тук със заплатите в тези области.. ако това са заплатите за работа на 100%....според това, което на мен ми трябва за живот тук, за да издържам 4 членно семейство...ми се струва малко нисичка...а тя реално ще трябва също да издържа 4 членно семейство само с нейната заплата първоначално :scratch:
Така че, ако можеш да ме ориентираш ще съм много благодарна [-o< , особено за този район, защото и аз съм тук и мислим и тя да прави признанието си тук....

Има цяла Тема, за това кой, колко получава и къде, и се казва "о, чудо", "Кой колко получава".
Горната заплата не е ниска, малка и т.н.т. ами нормална.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Администратор
Администратор

Снимки: 392
Публикации в блог: 27
Благодарил: 652 пъти
Благодарено: 852 пъти

Мнениеот gerryp » 29 Септември 2009, 14:36:48

Добре де, извинявам се, не съм сметнала нето заплатата правилно при семейни с 2 деца.
Аватар
gerryp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tweetys » 30 Септември 2009, 15:55:53

Работя в неврохирургична клиника, така че не би трябвало да е проблем да работи в болница. Но е важно да си вземе този документ за признаване на квалификацията от България.
tweetys
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dlaleva » 9 Октомври 2010, 16:19:22

Здравейте!

Извинявам се, че повдигам темата!
Искам да попитам тези, които са запознати, дали има възможност за работа, като мед.сестра в Германия с английски език?

Благодаря предварително!
Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?
Аватар
dlaleva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 11 Октомври 2010, 13:51:39

dlaleva написа:Здравейте!

Извинявам се, че повдигам темата!
Искам да попитам тези, които са запознати, дали има възможност за работа, като мед.сестра в Германия с английски език?

Благодаря предварително!

Ами само да ти кажа че в нашия бранш- така наречените информацинни технологии, електроники и от сорта не наемат хора ако не знаят немски - някъде 2002 бяха последните взети на работа които не знаеха бъкел немски , а за да работи медецинска сестра без да знае немски в немско ......... нещата мисля са ясни.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 14 пъти

• Advertisement

Назад към Работа, данъци и осигуровки