• Advertisement

Bolest na Behterev!

Кой каза "Наздраве"? :-)

Bolest na Behterev!

Мнениеот Jein » 10 Март 2005, 11:42:14

Vchera lekuvashtijt mi ortoped mi saobshti che ima seriozni samnenia che sam bolna ot bolesta na Behterev.Tova dosta me razocharova,no kakvo da se pravi! Razrovih se iz internet ,no stranica na balgarski s informacia za bolestta ne otkrih.Na nemski ne mi e mnogo jasno kakvo cheta zashtoto ima mnogo nepoznati termini.Za bolestta znam savsem malko i iskam da se informiram. Znam che se prichinjava ot hronichni vazpalenia na preshlenite na grabnachnia stalb.Bolesta e otkrita ot Vladimir Mihajlovich Behterev-ruski nevrolog i psihiatar prez20-te godini.Za lechenie se prilagat nesteroidi i glavnoto e profilaktika-lechebna gimnastika,pluvane,spane na tvardo ,masazi,karane na ski i podobni. Molja ako njakoj popadne na stranica na balgarski s informacia za bolestta neka mi izprati linka! Predvaritelno blagodarja!!![/code][/quote][/i]
Аватар
Jein
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Liska » 10 Март 2005, 22:35:17

Привет Jein,

Искрено се надявам, че лекаря ти греши.

Аз не съм привърженик на лекари, които изказват предположения преди да са направили изследвания. Не го харесвам ;)
Доколкото знам болестта на Бехтерев е вид ревматизъм, който засяга предимно ставите и връзките на гръбначния стълб, може и ставите на ръцете и краката. Причините могат да са инфекции или влага. Казват, че е важно да се поддържа гърба активен и да се прави гимнастика иначе гръбначният стълб се вдървява.

http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80718010.htm

Има още едно име "анкилозиращ спондилоартрит".

Стискам палци всичко да е наред!
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Jein » 11 Март 2005, 13:24:47

Благодаря ти Лиска. Лекарят се изказа въз основа на кръвната картина и оплакванията ми. И аз искрено се надявам да не е прав. Ще пиша пак след рентгена и изследването на хормона "парот".
Аватар
Jein
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Jein » 4 Април 2005, 12:35:08

Мисля, че темата е изчерпана. От линка получих достатъчно информация. Всичко това може вече да се премести в "Кофата". Благодарности на Лиска! :D
Аватар
Jein
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Liska » 5 Април 2005, 18:59:04

Привет Jein,

Не казваш, обаче, дали си готови всички изследвания, как са резултатите и всичко наред ли е? Аз още стискам палци! :)
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Mr.Bombastic » 5 Април 2005, 20:19:15

Лиска, Джейн е написала че за нея темата е изчерпана. Затова ще я заключа - от тук нататък лични съобщения.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 5
Публикации в блог: 3
Благодарил: 204 пъти
Благодарено: 196 пъти

• Advertisement

Назад към Здраве